Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016”

Data publikacji 21.06.2016

Na terenie rozlewni gazu w Starorypinie odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe, których tematem było współdziałanie służb m.in. policji, straży pożarnej, centrum zarządzania i zespołu reagowania kryzysowego. Scenariusz obejmował pożar cysterny oraz paraliż całego zakładu. Ćwiczenia pokazały, że współpraca służb przebiegła prawidłowo.

Policjanci z komendy powiatowej w Rypinie wspólnie ze strażakami Powiatowej Straży Pożarnej w Rypinie przeprowadzili ćwiczenia, które miały na celu sprawdzić, jak w trudnych warunkach współpracują służby ratunkowe i policja.

Według scenariusza dyżurny KPP w Rypinie został powiadomiony o pożarze cysterny na terenie rozlewni gazu płynnego w Starorypinie. Na jej terenie, do jednej z zaparkowanych cystern, wtargnął mężczyzna, który po uruchomieniu pojazdu i rozpędzeniu uderzył w drugą cysternę oczekującą na ważenie. W wyniku kolizji doszło do uszkodzenia i wycieku gazu oraz pożaru. Obaj kierowcy oraz pracownicy rozlewni doznali poparzeń ciała.

Dyżurny policji na miejsce skierował mundurowych, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, trasy dojazdu sił ratunkowych, a także mienie na terenie prowadzonych działań. Ponadto, ewakuowano osoby z zagrożonych terenów. Po krótkim pościgu zatrzymano również sprawcę zdarzenia.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, w trakcie których nikt nie doznał żadnych obrażeń i nie odnotowano żadnych strat w mieniu. Przeprowadzone ćwiczenia udowodniły, że współpraca rypińskich policjantów ze strażakami oraz innymi służbami przebiega prawidłowo i jest na bardzo wysokim poziomie.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #1
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #2
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #3
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #4
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #5
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #6
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #7
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #8
  • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod krypt. ”Snelling Rypin 2016” #9
Powrót na górę strony