Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 600 tysięcy nielegalnych papierosów ujawnili policjanci

Data publikacji 22.06.2016

Dzięki pracy operacyjnej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze znaleźli u niego 580 tysięcy sztuk papierosów, tytoń i alkohol. Wszystko bez polskich znaków akcyzy.

Przasnyscy policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi dzięki swojej pracy operacyjnej ustalili, że 20 letni mieszkaniec Przasnysza może zajmować się handlem papierosami, tytoniem i spirytusem pochodzącymi z przemytu.

Gdy funkcjonariusze przeszukali garaż i samochód podejrzanego, ich informacje potwierdziły się w pełni. Okazało się, że było tam 580 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, 160 kilogramów krajanki tytoniowej, 70 litrów spirytusu oraz pieniądze w kwocie 90 tyś. Złotych.  Zabezpieczony towar nie posiadał oczywiście polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę 724 tyś. zł.  Natomiast wartość samego zabezpieczonego towaru to około 360 tyś zł.  20-Letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP Radom / mm)

  • Pieniądze w pęczkach
  • Spirytus w plastikowych butlach w kartonie
  • Paczki papierosów w kartonach
Powrót na górę strony
Polska Policja