Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysta gala w Teatrze Wielkim

Data publikacji 22.06.2016

Kilkaset osób uczestniczyło w gali finałowej programu profilaktycznego „Dopalacze niszczą życie”. Areną tego profilaktycznego przedsięwzięcia był Teatr Wielki w Poznaniu. Podczas uroczystości odbył się również przegląd teatralny grup PaT, podczas której młodzież z całej Wielkopolski zaprezentowała spektakle o tematyce profilaktycznej. Głównym punktem było jednak rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu konkursu na najlepszy spot i plakat o tematyce antynarkotykowej. Zdolną młodzież na widowni podziwiał i dopingował Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński.

21 czerwca br. na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu odbyła się gala finałowa programu profilaktycznego „Dopalacze niszczą życie” oraz przegląd teatralny grup młodzieży, działających w programie „Profilaktyka a Ty”. Uroczystą galę poprowadzili podinsp. Grzegorz Sieradzki oraz kom. Michał Królikowski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na początku spotkania zgromadzonych przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński. Następnie do młodzieży zwrócili się zaproszeni goście, w tym przedstawiciele lokalnego samorządu oraz przedstawiciele instytucji, które na co dzień wspierają Policję w edukacji młodzieży na temat uzależnień. Wszyscy podkreślali dużą wagę tego typu przedsięwzięć.

W wydarzeniu udział wzięła młodzież z wielkopolskich szkół. Kilkaset osób obejrzało spektakle teatralne, przygotowane przez grupy PaT działające na terenie naszego województwa. Przedstawienia dotyczyły tematyki zagrożeń, które czyhają na młodzież, czyli przemocy, odrzucenia oraz uzależnień. Młodzież pokazała w nich jak wielka rolę w życiu człowieka odgrywa rodzina i przyjaciele oraz jak ważne jest wsparcie najbliższych w sytuacjach kryzysowych. Wszystkie przedstawienia zebrały gromkie brawa od publiczności.

Pomiędzy spektaklami teatralnymi policjanci wręczyli nagrody laureatom konkursu w kategorii na najlepszy spot filmowy i plakat o tematyce antynarkotykowej.

Gala w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” oraz programu organizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu „Obserwatorium zagrożeń dla młodych ludzi”. W organizację wydarzenia włączyły się także następujące instytucje: Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Kuratorium Oświaty, Sąd Okręgowy, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

Galeria zdjęć ►

KWP w Poznaniu / ig

  • Uroczysta gala w Teatrze Wielkim
  • Uroczysta gala w Teatrze Wielkim
  • Uroczysta gala w Teatrze Wielkim
  • Uroczysta gala w Teatrze Wielkim
  • Uroczysta gala w Teatrze Wielkim
  • Uroczysta gala w Teatrze Wielkim
Powrót na górę strony