Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja VIII edycji kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni

Data publikacji 22.06.2016

22 czerwca 2016 r. rozpoczęła się VIII edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”, mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby kolizji i wypadków.

Już po raz ósmy Spółka Tramwaje Warszawskie organizuje kampanię społeczną „Bądźmy Razem Bezpieczni”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację i ostatecznie zmniejszenie do zera liczby ofiar kolizji z udziałem tramwajów. Kampania rozpoczęła się w 2009 roku i odniosła sukces – liczba wypadków z udziałem pieszych oraz samochodów na warszawskich torowiskach zmniejszyła się o ponad 30%.

W ramach tegorocznej kampanii Spółka Tramwaje Warszawskie organizuje liczne wydarzenia edukacyjne – pokazy udzielania pierwszej pomocy połączone z prelekcjami, mini-wykładami policjantów i filmami, warsztaty rowerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej (60 lekcji), cykl 20 audycji radiowych w lokalnej rozgłośni, 12 spektaklów edukacyjnych „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych, 20 warsztatów teatralnych i spektakl „Bezpiecznie chce się żyć” na Torwarze.

W dniu Inauguracji w Zakładzie Realizacji Przewozów „Wola” przy ulicy Siedmiogrodzkiej 20 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, mająca na celu uwrażliwienie wszystkich uczestników ruchu drogowego na wszelkie zagrożenia i konsekwencje, jakie wynikają z braku ostrożności na drogach i torowiskach. Wzięli w niej udział: Michał Szczerba – poseł na sejm RP, mł. insp. Piotr Jakubczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, dr Anna Kwiecińska z Fundacji Zen Driving, Adam Pietrzak – koordynator krajowy Ratownictwa Drogowego oraz przedstawiciele Spółki Tramwaje Warszawskie. W czasie konferencji zostały poruszone tematy związane z prewencyjnymi działaniami rządu w zakresie BRD, statystykami dotyczącymi wypadków z powodu używania telefonu w czasie uczestniczenia w ruchu drogowym, a także prowadzonymi działaniami edukacyjnymi.

Głównym punktem Inauguracji była widowiskowa symulacja wypadku tramwaju z samochodem osobowym oraz pokaz profesjonalnej akcji ratowniczej z udziałem specjalistycznych służb. Dodatkowo, uczniowie szkół podstawowych biorący udział w Inauguracji mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć spektakle edukacyjne oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Organizatora i jego Partnerów.

Kampania społeczna „Bądźmy Razem Bezpieczni” z roku na rok znajduje coraz większe grono odbiorców, co znacząco przekłada się na zmniejszenie ilości wypadków na drogach. Spółka współrealizuje założenia „Dekady Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020”, polegające na poprawie światowego bezpieczeństwa drogowego.

(KSP / mm)

  • policjantka rozdaje ulotki dzieciom ubranym w kamizelki odblaskowe
  • ludzie słuchają wykładu na temat bezpieczeństwa prowadzonego prze policjanta
  • pokaz kolizji auta osobowego z tramwajem
Powrót na górę strony