Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policcy policjanci odzyskali zabytkowe Porsche

Data publikacji 22.06.2016

Policcy kryminalni odzyskali pochodzący z kradzieży samochód Porsche 911 wyprodukowany w 1985 roku. Auto zostało ukradzione w maju na terenie Niemiec. Funkcjonariusze ustalają teraz wartości pojazdu. Samochód z tego rocznika dla koneserów stylowych aut stanowi prawdziwy rarytas.

W maju 2016 roku  obywatel Niemiec złożył zawiadomienie o dokonanej na jego szkodę kradzieży porsche 911 z 1985 roku. Do kradzieży doszło w Berlinie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja niemiecka.

Policcy kryminalni ustalili miejsce przechowywania pojazdu i odzyskali utracone zabytkowe auto. Porsche zaparkowane było na jednym z podziemnych parkingów znajdującym się w centrum Polic. Funkcjonariusze ustalili, że dostęp do tego parkingu mają również osoby postronne. Pojazd zakryty był plandeką, tak żeby nie przyciągać swoim widokiem uwagi przebywających tam osób.

Uszkodzona stacyjka wskazywała na to, że auto mogło pochodzić z przestępstwa. Policcy kryminalni sprawdzili Porsche w policyjnych systemach i okazało się, że jest ono poszukiwane przez Policję niemiecką. Zgłoszenie o kradzieży złożył w maju tego roku mieszkaniec Frankfurtu.

Na miejscu funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny pojazdu, zabezpieczając ślady i ustalając dane osób mogących mieć związek ze sprawą.

Samochód został odholowany na policyjny parking. Koszt nowego porsche to nawet 900 tys zł. Policjanci ustalają wartość odzyskanego pojazdu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP Szczecin /dk)

Powrót na górę strony