Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy odzyskał motocykl warty 50 tys. złotych

Data publikacji 22.06.2016

Dzielnicowy z Kostrzyna sierż. Krzysztof Lesiuk dzięki dobremu rozpoznaniu w podległym rewirze odzyskał skradziony w Niemczech motocykl. Warta około 50 tys. złotych aprilia została skradziona pod koniec maja. Dzięki skutecznej pracy dzielnicowego wróci do właściciela.

Dobry dzielnicowy, to taki który zna dobrze swój rejon służbowy. Dzięki temu jest w tanie skutecznie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Dzielnicowy, to policjant pierwszego kontaktu, który pracuje bardzo blisko mieszkańców. Taki policjant powinien charakteryzować się dużą wiedzą, umiejętnością rozwiązywania spornych sytuacji, a przede wszystkim słuchać ludzi i służyć im pomocą. Bardzo często skuteczna praca dzielnicowego pozwala rozwiązać poważne przestępstwa, czy dotrzeć do ich sprawców. Dobrym przykładem są sytuacje z ostatnich kilku tygodni z Kostrzyna. Dzięki skuteczności dzielnicowych podejrzany o zabójstwo młodej kobiety szybko trafił w ręce Policji.

Kolejnym potwierdzeniem skutecznej pracy dzielnicowych jest sprawa z poniedziałku /20 czerwca/ również z Kostrzyna. Tutaj sierż. Krzysztof Lesiuk w trakcie obchodu rewiru, za który jest odpowiedzialny, ujawnił sportowy motocykl m-ki aprilia bez tablic rejestracyjnych. Policjant szybko nabrał podejrzeń, że maszyna może pochodzić z kradzieży. Po sprawdzeniu okazało się, że aprilia została skradziona pod koniec maja w Niemczech. Teraz motocykl wróci do właściciela.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Powrót na górę strony