Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 29.12.2007

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli prawie 300 paczek papierosów pochodzących z nielegalnego handlu. Podczas realizacji zatrzymano 34- letniego Krzysztofa J. Mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

Bielańscy funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Policjanci „mają na oku” miedzy innymi bazary i targowiska. To właśnie na jednym z nich, na bazarze Wolumen funkcjonariusze namierzyli mężczyznę, oferującego swoim klientom papierosy i alkohol.

Policjanci już od dłuższego czasu pracowali nad zatrzymaniem osób zajmujących się nielegalnym handlem papierosami. Wczesnym rankiem zatrzymali mężczyznę handlującego papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna posiadał przy sobie kilkanaście paczek papierosów. Policjanci jednak od dłuższego czasu obserwowali handlarza. Wiedzieli, że gdzieś w pobliżu znajduje się reszta towaru. Sprawca doprowadził ich do miejsca gdzie składował pozostałe kartony z papierosami. W samochodzie stojącym na tyłach bazaru, należącym do jego znajomego, policjanci znaleźli resztę papierosów bez akcyzy. W sumie zabezpieczyli 278 paczek papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych papierosów przekracza 3000 złotych.

34- latka i cały towar przekazano do dyspozycji Urzędu Celnego. Krzysztof J. odpowie za wprowadzanie do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

Powrót na górę strony