Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny obrót tabletkami na potencję

Data publikacji 24.06.2016

Kilkaset tabletek na potencję niedopuszczone do obrotu w Polsce zabezpieczyli tarnowscy policjanci realizując materiały wobec obywatela Ukrainy.

Z niecodzienną sytuacją przyszło zmierzyć się policjantom Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tarnowskiej komendy. Od dłuższego czasu próbowali ustalić miejsce pobytu oraz zatrzymać obywatela Ukrainy, który postanowił handlować lekami, rozsyłając je po całej Polsce. Metoda działania była bardzo prosta.

50-letni mężczyzna handlował tabletkami na potencję rozprowadzając je za pośrednictwem poczty oraz przesyłek kurierskich. Były to specyfiki farmakologiczne nie mające żadnych świadectw o dopuszczeniu do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej. Sprawa jednak nie mogła ruszyć dalej, ponieważ obywatel Ukrainy skutecznie ukrywał się na południu Polski.

Z pomocą przyszli policjanci z komendy wojewódzkiej. Wspólne działania pozwoliły na ustalenie aktualnego miejsca pobytu, a następnie zatrzymanie mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli ponad 270 przesyłek kurierskich wraz z zawartością kilkuset tabletek. Następnie zatrzymanym przedstawiono ponad 280 zarzutów naruszających Prawo Farmaceutyczne (artykuł 127a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 roku).

Osoba, która dopuściła się przestępstwa z tej ustawy musi liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Zatrzymany przyznał się do zarzutów. Następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony