Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszali haracze w krakowskich klubach nocnych - członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani

Data publikacji 24.06.2016

Policjanci kryminalni krakowskiej komendy miejskiej wraz z funkcjonariuszami z wydziału dochodzeniowo-śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. Podejrzani w zamian za ochronę wymuszali haracze od właścicieli krakowskich klubów nocnych. Do sprawy zatrzymanych zostało 6 osób.

Proceder wymuszania pieniędzy w zamian za ochronę w krakowskich klubach nocnych rozgrywał się od kilku miesięcy. Systematyczne nachodzenie przez grupy pseudokibiców szybko przerodziło się w próby wymuszania haraczy. Zastraszeni i zmęczeni tym faktem właściciele zgłosili sprawę na Policję.

Informacja natychmiast trafiła do wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Krakowie, gdzie policjanci operacyjni wraz z funkcjonariuszami z wydziału dochodzeniowo-śledczego natychmiast podjęli stosowne kroki prawne. Grupa kilku mężczyzn została wzięta pod policyjną obserwację. Już po kilkunastu dniach działań operacyjnych udało się zgromadzić odpowiedni materiał dowodowy.

Starannie dopracowana operacja zaowocowała rozbiciem i zatrzymaniem sześcioosobowej grupy przestępczej. Zatrzymani to mężczyźni, pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich w wieku od 29 do 48 lat.

Prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze: dozory, zakaz opuszczania kraju oraz wysokie poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków /dk)

Film Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Wymuszali haracze w krakowskich klubach nocnych

Opis filmu: Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Wymuszali haracze w krakowskich klubach nocnych

Pobierz plik Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Wymuszali haracze w krakowskich klubach nocnych (format mp4 - rozmiar 19.13 MB)

Powrót na górę strony