Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz ujęty na gorącym uczynku

Data publikacji 29.12.2007

Policjanci z Konstancina zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z domów przy ul. Fabrycznej. Obywatel Ukrainy, mimo że miał prawie dwa promile alkoholu we krwi, wybił szybę i przez okno wszedł do środka. Gdy do domu wkroczyli policjanci, mężczyzna tłumaczył, że nie wie jak się tu znalazł, nie miał też przy sobie żadnych dokumentów. Trafił do policyjnego aresztu.

Dochodziła godzina 16.30 gdy policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie otrzymali wezwanie na ulicę Fabryczną. Według informacji przekazanych przez dyżurnego, zaniepokojeni sąsiedzi zauważyli, że po jednej z posesji kręci się jakiś mężczyzna, którey nie jest jej właścicielem. Już po chwili funkcjonariusze byli na miejscu. Ustalili, że mężczyzna korzystając z chwilowej nieobecności właścicieli, postanowił włamać się do domu. Wybił szyby w oknie i wszedł do środka.

Policjanci bez chwili zwłoki ruszyli tą samą drogą, co włamywacz. Gdy weszli do wnętrza lokalu, zastali tam ledwo trzymającego się na nogach i mocno zdziwionego mężczyznę. W pomieszczeniu widoczne były ślady penetracji. Szafki i szuflady były pootwierane, a po całym pokoju chaotycznie porozrzucane różne przedmioty. Mężczyzna nie potrafił odpowiedzieć, czyje to mieszkanie i co on w nim robi, tłumaczył, że nie wie jak się tu znalazł. Jak się okazało, mężczyzna jest obywatelem Ukrainy, w trakcie zatrzymania nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Dziś zajmą się nim dochodzeniowcy. Czyn taki jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony