Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni młodzi bohaterowie nagrodzeni przez ministra Mariusza Błaszczaka

Data publikacji 24.06.2016

W piątek czwórka 9-cio i 10-letnich młodych bohaterów otrzymała nagrodę za swoje wzorowe postępowanie. Amelka, Filip i dwóch Mateuszów pomogli ocalić życie starszego mężczyzny.

– Wasza postawa świadczy o tym, ze jesteście ludźmi wrażliwymi na cudzą krzywdę – powiedział szef MSWiA do czwórki dzieci wręczając im medale. 

Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana dzieciom, które ocaliły bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

– Chcemy nagradzać takie postawy. Zachęcam do zgłaszania młodych bohaterów za pośrednictwem strony internetowej MSWiA – powiedział minister.

9 maja 2016 w Chełmie starszy mężczyzna zasłabł w pobliżu szkoły, w której uczą się dzieci. Bohaterska czwórka zauważyła zagrożenie i ruszyła z pomocą. Nie mogąc ocucić mężczyzny, dzieci poprosiły pierwszego napotkanego dorosłego o pomoc i wezwanie karetki. Pozwoliło to na szybkie przybycie ratowników, którzy udzielili mężczyźnie pomocy medycznej.

(MSWiA / mm)

  • Minister SWiA oraz Komendant Główny Policji z nagrodzonymi dziećmi
  • Minister wręcza dzieciom medale
  • Nagrodzone dzieci
Powrót na górę strony