Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby zatrzymane w sprawie zabicia ze szczególnym okrucieństwem dwóch psów – podejrzani usłyszeli zarzuty

Data publikacji 25.06.2016

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie śmierci dwóch psów. Jeden z nich podejrzany jest o namawianie do zabicia, a drugi o uśmiercenie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Mężczyźnie, który namawiał do popełnienia przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej, w wyniku podjętych działań, po kilku godzinach od ujawnienia martwych psów, zatrzymali dwie osoby podejrzane w tej sprawie. Zatrzymani, to mieszkańcy w/w gminy, 39 – letni właściciel zwierząt i 34 – letni mężczyzna podejrzany o ich zabicie.

Prowadząc czynności w tej sprawie, policjanci m.in. zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny zwierząt z udziałem lekarza weterynarii, który wskazał, że przyczyną zgonu były liczne obrażenia na czaszkach psów. Zebrany materiał dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów.

39 - letni właściciel psów odpowie za namawianie do zabicia zwierząt, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 34 - latek odpowie za uśmiercenie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, co zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto wobec obu podejrzanych sąd może dodatkowo orzec nawiązkę w wysokości do 100 tys. złotych na cele związane z ochroną zwierząt oraz zakaz posiadania zwierząt nawet do 10 lat.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony