Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni dewastatorzy samochodów

Data publikacji 29.12.2007

Patrolowcy z Pragi Południe zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy urządzili sobie bardzo oryginalną i kompletnie niemądrą zabawę. 17- letni Damian A. i Kamil D. (lat 15) wpadli w ręce policjantów tuż po tym, jak poważnie uszkodzili dwa samochody. Zatrzymani skakali po karoseriach zaparkowanych aut. Teraz odpowiedzą za swój czyn.

Policjanci z patrolówki zostali powiadomieni o uszkodzeniu samochodów zaparkowanych przy ulicy Grochowskiej. Z informacji, które przekazał im dyżurny wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni urządzili sobie zabawę przypominającą popularnego "berka", skacząc po zaparkowanych autach. Mundurowi uzyskali rysopisy sprawców i natychmiast wyruszyli w teren. Poszukiwania nie trwały długo. Dosłownie ulicę dalej wandale próbowali wtopić się w grupę młodych ludzi stojących przy klatce schodowej. Myśleli, że pozostaną anonimowi i nierozpoznani. Bardzo się jednak mylili. Funkcjonariusze od razu zauważyli w grupie dwóch mężczyzn odpowiadających posiadanym rysopisom. Amatorami skakania po samochodowych karoseriach okazali się 17- letni Damian A. I 15- letni Kamil D. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Damian miał prawie pół promila alkoholu we krwi, zaś Kamil blisko promil.

Mundurowi zatrzymali podejrzewanych o uszkodzenie samochodów. Młodzi chłopcy przyznali się do popełnienia tego aktu wandalizmu. 17- latek usłyszał zarzut, który przedstawili mu dochodzeniowcy. Młodszy zatrzymany trafił do sekcji ds. nieletnich i patologii. O dalszym jego losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony