Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Pielgrzymka Rowerowa Policjantów na Jasną Górę

Data publikacji 25.06.2016

Dziś rano ruszyła IV Policyjna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Prawie czterdziestu rowerzystów wyjechało w drogę po mszy świętej odprawionej w archikatedrze lubelskiej. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów, by modlić się za policjantów przed obliczem Czarnej Madonny. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

IV Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę była kolejnym tego typu wydarzeniem organizowanym przez ZW NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego, ZT NSZZ Policjantów KMP w Lublinie, oraz Kapelana Lubelskiej Policji – ks. Bogdana Zagórskiego.

Grupa osób tworzących IV Pielgrzymkę Rowerową Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę wyruszyła o godz. 10:30 spod Archikatedry Lubelskiej, gdzie odbyła się msza święta, która oficjalnie rozpoczęła pielgrzymkę.

Cykliści ulicami miasta ruszyli w eskorcie swoich kolegów z ruchu drogowego. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

(KWP Lublin / mm)

  • policjanci na rowerach
  • Policjanci przed wyruszeniem w drogę, zdjęcie pamiątkowe na schodach katedry
  • Uczestnicy pielgrzymki przed wyruszeniem w trasę
Powrót na górę strony