Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po niespełna 2 godzinach odnaleźli zaginionego

W miniony piątek blisko 30 ostrowieckich policjantów poszukiwało schorowanego 80-letniego mieszkańca gminy Ćmielów. Dzięki natychmiastowym działaniom, mężczyzna został szczęśliwie odnaleziony po niespełna 2 godzinach od rozpoczęcia poszukiwań. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W piątek po godzinie 15 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu schorowanego 80-letniego mieszkańca gminy Ćmielów. Z relacji jego żony wynikało, że ostatnio był widziany na swojej posesji przed domem. Kobieta początkowo próbowała razem z sąsiadem odszukać męża na własną rękę, jednak po około dwóch godzinach zwróciła się o pomoc do Policji.

Po tej informacji natychmiast do działań poszukiwawczych skierowano kilkudziesięciu policjantów z tutejszej jednostki. W akcji poszukiwawczej brali także udział strażacy ochotnicy z gminy Ćmielów. Wspólne działania doprowadziły do szczęśliwego finału. Po niespełna dwóch godzinach od otrzymywania informacji, mężczyznę znaleziono. Poszukiwany senior znajdował się około 150 metrów od miejsca zamieszkania, w łanach zboża. Był przytomny, ale wycieńczony. Policjanci wraz z strażakami na desce ratowniczej przetransportowali mężczyznę na pobliską drogę, w celu udzielenia 80-latkowi profesjonalnej pomocy przez wezwaną wcześniej na miejsce ekipę pogotowia ratunkowego.

Po udzieleniu pomocy medycznej, mężczyzna pozostał w domu pod opieką rodziny. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Kielcach / ms)

  • Po niespełna 2 godzinach odnaleźli zaginionego
  • Po niespełna 2 godzinach odnaleźli zaginionego
Powrót na górę strony