Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za „inną czynność seksualną” wobec małoletnich

Gorzowscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch nastolatków. Mężczyzna łączony jest również z licznymi kradzieżami, których miał dokonywać jako ochroniarz jednego z hipermarketów. Wartość skradzionych rzeczy, to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu.

W środę (8.06.2016) gorzowscy policjanci otrzymali informację od rodziców dwóch nastoletnich chłopców o sytuacji, która rozegrała się w lesie niedaleko jednej z miejscowości pod Gorzowem. Według zgłoszenia, trzech jadących rowerem nastolatków w pewnym momencie zostało zatrzymanych przez dorosłego rowerzystę. Mężczyzna próbował dotykać jednego z chłopców w okolice narządów płciowych. Chłopcom udało się w ostatniej chwili odjechać. Napastnik jednak dogonił jednego z nastolatków i wtedy zaczął dotykać jego narządów płciowych. Chłopiec odepchnął mężczyznę i razem z kolegą uciekli. Po powrocie do domu, o całej sytuacji powiadomili rodziców, a ci Policję.

Zaledwie kilka dni zajęło gorzowskim kryminalnym dotarcie do mężczyzny łączonego z tą sprawą. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Został on przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzuty z art. 200 §1 KK, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 30-latka na trzy miesiące.

Policjanci badają również drugi wątek, który pojawił się w tej sprawie. Po tym, jak zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanego setki rzeczy, które mógł kraść z jednego z hipermarketów na terenie Gorzowa. Okazało się, że zamiast pilnować znajdujących się tam produktów, bo pracował jako operator monitoringu, wynosił je i gromadził w swoim mieszkaniu. W sumie policjanci zabezpieczyli rzeczy (odzież, kosmetyki, alkohol, środki czystości), które mogą być warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ten nielegalny proceder trwał kilkanaście miesięcy. Prawdopodobnie niebawem usłyszy zarzuty związane z kradzieżą.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant ogląda skradzione towary

Film Aresztowany za „inną czynność seksualną” wobec małoletnich

Opis filmu: Aresztowany za „inną czynność seksualną” wobec małoletnich

Pobierz plik Aresztowany za „inną czynność seksualną” wobec małoletnich (format mp4 - rozmiar 19.79 MB)

Powrót na górę strony