Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wracając do domu zatrzymał włamywacza

Data publikacji 28.06.2016

Policjant z powiatu dzierżoniowskiego, wracając po zakończonej służbie do domu, zatrzymał na gorącym uczynku po pościgu mężczyznę, który włamał się do samochodu. W chwili zatrzymania, sprawca wyciągał z wnętrza jakieś przedmioty. Po zatrzymaniu okazało się, że podejrzany włamał się jeszcze wcześniej tej nocy do dwóch innych aut. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w nocy po tym, jak policjant z komisariatu w Bielawie, wracając po służbie do domu, zauważył młodego mężczyznę, który przez okno z zaparkowanego na chodniku samochodu, wyciąga jakieś przedmioty. Policjant natychmiast zareagował chcąc sprawdzić, co się dzieje. Wtedy mężczyzna podjął próbę ucieczki. Po chwili został jednak zatrzymany.

21 - letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego w chwili zatrzymania posiadał przy sobie przedmioty pochodzące z kradzieży m.in. okulary i pieniądze, a także narzędzia, które wykorzystywał do tej przestępczej działalności. Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów w tej sprawie wykazały, że tej samej nocy mężczyzna włamał się również do dwóch innych pojazdów, działając w ten sam sposób.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty włamania do pojazdów i kradzieży mienia. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony