Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zatrzymali sutenera

Data publikacji 28.06.2016

Sądeccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, zmuszanie do prostytucji i czerpanie korzyści finansowych z nierządu. 27-latek już usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sądeckiej jednostki pracowali nad tą sprawą od ubiegłego tygodnia. Wtedy to, do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zgłosiła się kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy o rozboju, którego padła ofiarą. Z relacji poszkodowanej wynikało, że 19 czerwca br. w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza jej były partner zażądał od niej pieniędzy. Gdy ta odmówiła, dotkliwie ją pobił.

Kobieta była bardzo wystraszona. W jej zachowaniu było coś niepokojącego, co nie dawało funkcjonariuszom spokoju. Po dłuższej rozmowie dowiedzieli się całej prawdy. Okazało się, że sprawca rozboju przez okres około 2 lat zmuszał 28-letnią Sądeczankę do prostytucji i czerpał z tego korzyści finansowe. Po tych ustaleniach, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, zmierzające do ustalenia miejsca przebywania sprawcy. Szybko namierzyli i zatrzymali 28-letniego mieszkańca jednej z podsądeckich miejscowości.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu  zarzutu dokonania rozboju i uszkodzenia ciała kobiety. Ponadto, usłyszał zarzut zmuszania przemocą i groźbą bezprawną do prostytucji oraz czerpania korzyści majątkowych z nierządu. Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prokurator zastosował wobec 27-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do poszkodowanej.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony