Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić kredyt

Data publikacji 30.12.2007

W ręce policjantów z Mokotowa zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadły kolejne osoby usiłujące wyłudzić kredyt bankowy. Anita B. i Krzysztof G. zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy zjawili się w jednym z banków po odbiór 20 tysięcy złotych pożyczki. Wkrótce nieuczciwi kredytobiorcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Na trop kobiety próbującej wyłudzić kredyt funkcjonariusze wpadli po informacji uzyskanej od przedstawicieli jednej z placówek bankowych na Mokotowie. W trakcie weryfikacji przedłożonych przez Anitę B. dokumentów wątpliwość pracowników banku wzbudziło zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Tą wiedzą natychmiast podzielili się ze śledczymi z mokotowskiej komendy. Policjanci po analizie materiałów podzielili te przypuszczenia i zorganizowali zasadzkę. 51- letnia kobieta została zatrzymana w chwili, gdy zjawiła się po odbiór pożyczki w wysokości 20 tysięcy złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadł także towarzyszący jej Krzysztof G. (42 lata).

Para oszustów została zatrzymana. Oboje przyznali się do winy. Sprawą zajęli się policjanci z komendy przy Malczewskiego. Wkrótce nieuczciwi kredytobiorcy odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Powrót na górę strony