Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

200 tys. euro zabezpieczone - trzech obywateli Łotwy zatrzymanych za pranie pieniędzy

Data publikacji 29.06.2016

Trzech obywateli Łotwy, przy których zabezpieczono prawie 200 tys. euro zatrzymali policjanci CBŚP z Suwałk. Mężczyźni to członkowie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się praniem pieniędzy. Już usłyszeli zarzuty udziału w grupie, prania pieniędzy jak również przestępstw skarbowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Suwałkach zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach prowadzą śledztwo przeciwko członkom międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, którzy działając m.in. w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Estonii i Bułgarii dopuścili się przestępstw „prania pieniędzy” i przestępstw skarbowych. Jak ustalili policjanci, wynikiem przestępczej działalności były wypłaty w gotówce z banków na terenie Polski wielomilionowych kwot euro, które następnie wywożone były poza granice naszego kraju.

Na granicy funkcjonariusze CBŚP z Suwałk zatrzymali  trzech obywateli Łotwy, przy których zabezpieczono prawie 200 tys. euro. Wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy, a wobec jednego dodatkowo zarzuty z kodeksu karno-skarbowego.

(CBŚP / mw)

Film 200 tys. euro zabezpieczone - trzech obywateli Łotwy zatrzymanych za pranie pieniędzy

Opis filmu: 200 tys. euro zabezpieczone - trzech obywateli Łotwy zatrzymanych za pranie pieniędzy

Pobierz plik 200 tys. euro zabezpieczone - trzech obywateli Łotwy zatrzymanych za pranie pieniędzy (format mp4 - rozmiar 10.04 MB)

Powrót na górę strony