Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież zabytkowej latarni lotniczej zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 29.06.2016

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubina, a podejrzanemu o kradzież latarni lotniczej. Zabytkowa wieża po jej demontażu została skradziona pod koniec kwietnia ubiegłego roku. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze kilkanaście miesięcy pracowali nad sprawą. Analizowali jej szczegóły i wyjaśniali jej okoliczności, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania 33-letniego mężczyzny, podejrzanego o ten czyn.

Od momentu zgłoszenia, nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej policji. Funkcjonariusze kolejno sprawdzali wiele informacji pojawiających się w toku śledztwa.

W wyniku żmudnej pracy operacyjnej natrafili na ślad sprawcy. Po skompletowaniu materiału dowodowego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który przyznał się do popełnienia przestępstwa. Tłumaczył policjantom, że dokonał kradzieży latarni myśląc, że nie jest ona już nikomu potrzebna. Następnie pociętą latarnie lotniczą sprzedał na złom.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży mienia i grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony