Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o handel nielegalnym tytoniem zatrzymani

Data publikacji 29.06.2016

Małopolscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Do funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie napłynęła informacja, że w jednej z wiosek w gminie Liszki przechowywane są duże ilości wyrobów tytoniowych. Policjanci nabrali podejrzeń, że może chodzić o papierosy, które na rynek trafiają z pominięciem spełnienia obowiązków podatkowych.

Policjanci obserwowali posesję, na której prawdopodobnie były zmagazynowane papierosy. Dość szybko potwierdziła się informacja. Z terenu posesji wyjechał samochód, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podczas przeszukania w jego wnętrzu znaleziono 200 sztuk kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W pomieszczeniu gospodarczym odnaleziono bardzo dużą ilość papierosów, które także nie miały polskich znaków skarbowych. Łącznie odnaleziono niemal 255 tysięcy sztuk papierosów. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosło ponad 211 tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano trzy osoby (obywatela Polski oraz dwóch obywateli Armenii) bezpośrednio związane z przechowywaniem tych wyrobów, a z okoliczności sprawy można przypuszczać, że mieli oni zamiar wprowadzić je do handlu.

KWP w Krakowie / ig

  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
Powrót na górę strony