Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za uszkodzenie grobowców i znieważenie zwłok

Data publikacji 29.06.2016

W maju br. policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zostali powiadomieni o uszkodzeniu dwóch rodzinnych grobowców i znieważeniu zwłok w miejscu ich spoczynku. Zdarzenie miało miejsce na cmentarzu parafialnym. W pierwszym przypadku sprawcy włamali się do grobowca, a następnie otworzyli wieko jednej trumny i sfotografowali telefonem komórkowym zwłoki mężczyzny pochowanego 19 lat temu. Do drugiego grobowca nie udało im się dostać. Uszkodzili w nim drzwi wejściowe.

Na miejscu zdarzenia policjanci z Trzemeszna i Gniezna prowadzili działania, które były nadzorowane przez prokuratora. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie znieważenia zwłok i uszkodzenia mienia. Dodatkowo pokrzywdzeni wycenili straty finansowe na prawie 3 tys. złotych.

Na trop sprawców policjanci z Trzemeszna wpadli po tym, jak zrobione przez siebie zdjęcie zwłok za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali do swoich znajomych. Ustalono, że ścisły związek ze sprawą mają dwaj 26-letni mieszkańcy gminy Trzemeszno. 26 czerwca br. śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty.

Za uszkodzenie mienia i znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca pochówku grozi do pięciu lat więzienia.

(KWP Poznań /dk)

Powrót na górę strony