Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozkazy powołania wręczone

Data publikacji 29.06.2016

Dzisiaj w sali odpraw w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w towarzystwie Wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podinsp. Jacka Cegieły, wręczył rozkazy 11 funkcjonariuszom garnizonu zachodniopomorskiego, którzy zostali powołani na stanowiska Komendantów Powiatowych lub zastępców Komendantów Powiatowych Policji.

- To ważny moment, kiedy oficer policji otrzymuje awans i staje wśród osób zarządzających Polską Policją. Te stanowiska zobowiązują. Nie wolno zawieść zaufania obywateli i państwa, któremu służymy - powiedział podczas uroczystości Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

Wiceszef MSWiA pogratulował funkcjonariuszom awansów. Podkreślił, że przed policją stoją ważne zadania - Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO. Powiedział także o  planie modernizacji służb, który zakłada m.in. rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Minister Jarosław Zieliński przypomniał, że w ostatnim czasie wzrosło zaufanie do funkcjonariuszy. Zaznaczył, że to wielki kapitał, ale i wielkie wyzwanie.

Gratulacje również złożył szef zachodniopomorskich policjantów podinsp. Jacek Cegieła, życząc funkcjonariuszom wielu sukcesów z służbie ale też w życiu prywatnym. Podkreślił, że służba to wielkie wyzwanie i duży zaszczyt,  ale też ogromne poświęcenie dla innych.  

(KWP Szczecin / mm)

  • nominowani policjanci
  • minister Zieliński gratuluje policjantom
  • pamiątkowe zdjęcie nowopowołanych i wojewody
Powrót na górę strony