W pracy – policjant drogówki. Prywatnie – lider klasyfikacji Mazury MTB w swojej kategorii

Data publikacji 29.06.2016

Mrągowski policjant stanął na podium rowerowych zawodów MTB. Sierż. szt. Tomasz Borowiec - policjant ruchu drogowego - to prywatnie wielki miłośnik kolarstwa. Dzięki tej pasji po raz kolejny stanął na podium zawodów Mazury MTB, w efekcie czego uplasował się na I miejscu w klasyfikacji cyklu w swojej kategorii.

W niedzielę (26.06.2016) w Gałkowie odbył się IV etap Maratonu Rowerowego – Wyścig Szlakiem Starowierców.

Uczestnicy zawodów przekroczyli linię startową o godz. 11:00, by pokonać dystans około 30-stu kilometrów. Wśród uczestników rajdu znalazł się po raz kolejny mrągowski policjant ruchu drogowego – sierż. szt. Tomasz Borowiec.

Tego dnia rowerzyści mieli do pokonania malowniczy, ale i trudny odcinek trasy rowerowej. Kolarze ścigali się w Lesie Gałkowskim, w kierunku na Rosochę. Tam przekroczyli most na rzece Krutynia i dalej duktami leśnymi dojechali do "Kamieniołomów". W tym miejscu trudne technicznie ścieżki dodały pikanterii całej rywalizacji. Dalej zawodnicy przejechali obok zabytkowego Klasztoru Starowierców w Wojnowie i stamtąd pojechali w kierunku na Gałkowo.

Mrągowski policjant po raz kolejny wykazał się profesjonalizmem w jeździe w Dystansie Hobby. Tego dnia w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce na podium. Takie samo miejsce zajął rywalizując w kwietniu podczas I etapu MTB – Śladami Billego Kida. Tym samym mrągowski policjant uplasował się na I miejscu w Klasyfikacji cyklu - indywidualnej mężczyzn HM3. W sumie Tomasz Borowiec uzyskał 314 punktów wyprzedzając swoich rywali o 12 pkt, 67 pkt i więcej.  Przed nim kolejny etap rowerowych zmagań, który odbędzie się 10 lipca w Krutyni.

Tomasz Borowiec swoją przygodę z jednośladem rozpoczął już w dzieciństwie. Po czasie rekreacyjna jazda przerodziła się w sportową rywalizację. W październiku ubiegłego roku Tomek po raz pierwszy uczestniczył w profesjonalnych zawodach. W wyścigu MTB w Mrągowie o Niedźwiedzią Łapę zdobył III miejsce. Już od dłuższego czasu stara się, by każdą wolną chwilę od obowiązków rodzinnych i zawodowych poświęcić swojej rowerowej pasji.

Widząc efekty zmagań, serdecznie gratulujemy mrągowskiemu policjantowi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach MTB!