Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani i bez uprawnień

Data publikacji 30.12.2007

Tylko wczoraj warmińsko – mazurscy policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców. Jak się okazało, połowa z nich nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Jeden z szoferów był także sprawcą kolizji.

Kilkanaście minut po godzinie 21.00 na ulicy Słonecznej policjanci z Bisztynka postanowili skontrolować kierowcę bmw. Zasygnalizowali, aby ten się zatrzymał. Faktycznie Krzysztof. B. się zatrzymał ale dopiero na policyjnym radiowozie. Jak się okazało, 17-latek, który siedział za „kółkiem” był pijany. We krwi miał ponad 2 promile. Nastolatek, który w ogóle nie powinien prowadzić samochodu, poniesie teraz odpowiedzialność za swoje czyny.

Do niechlubnego grona kierowców można także zaliczyć 21-latka z miejscowości Drwęck. Motorowerzysta został zatrzymany od kontroli drogowej po godzinie 1.00 w nocy w miejscowości Królikowo w gminie Olsztynek. Zbadano jego stan trzeźwości. Wynik ponad 2 promili nie pozostawił wątpliwości. Daniel P. trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 21-latek nie uniknie odpowiedzialności za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC, prawa jazdy oraz za nie zarejestrowanie pojazdu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 34-letni mieszkaniec gminy Kalinowo, który podczas kontroli drogowej miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dariusz R. został skontrolowany wczoraj około południa na ulicy Dąbrowskiego w Ełku, gdy siedział za kierownicą fiata seicento. Tym samym 34-latek złamał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, za popełnienie tego samego przestępstwa. Pojazd zabezpieczono, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Powrót na górę strony