Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów zatrzymani

Data publikacji 30.12.2007

Trzech młodych mężczyzn zatrzymali policjanci z Bytomia chwilę po tym, jak ci napadli na dwóch przechodniów i ukradli im bluzy sportowe. Czterech rozbójników wpadło natomiast w ręce funkcjonariuszy z Częstochowy. Napastnicy zaatakowali 52-letniego mężczyznę i ukradli mu telefon komórkowy. Przestępcy trafili już do aresztu, a zrabowane przedmioty do powróciły do właścicieli.

Informacja o napadzie, do którego doszło na ulicy Strzelców Bytomskich dotarła do policjantów z Bytomia wczoraj późnym popołudniem. Funkcjonariusze od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Jak ustalili, trzech młodych mężczyzn napadło na przechodniów. Młodzi bandyci pobili dwóch z nich, a następnie ukradli im bluzy, które ci mieli na sobie. Funkcjonariusze precyzyjnie ustalili rysopisy napastników i zbierali informacje, które mogłyby pomoc w ustaleniu sprawców. Bandyci wpadli kilka minut później. Okazało się, że są nimi trzej mieszkańcy Bytomia w wieku 18 i 19 lat. Policjanci odzyskali zrabowane przez młodych przestępców części garderoby.

Częstochowscy policjanci zatrzymali natomiast czterech mężczyzn, którzy napadli na 52-letniego mężczyznę. Napastnicy w wieku od 25 do 30 lat najpierw go dotkliwie pobili, a następnie skradli mu telefon komórkowy. Szybko trafili do policyjnej celi, a dzięki błyskawicznej reakcji częstochowskich policjantów pokrzywdzony odzyskał utraconą komórkę. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za rozbój.

Powrót na górę strony