Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za profesjonalizm w poszukiwaniu 82-latki

Data publikacji 30.06.2016

Nie co dzień zdarza się, że policjanci otrzymują podziękowania za podjętą interwencję. Ta, skądinąd, miła niespodzianka spotkała mundurowych z Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy i KP Bydgoszcz-Śródmieście, którzy odnaleźli zaginioną 82-latkę. Podziękowania za profesjonalne działanie przesłała wnuczka, opiekująca się starszą Panią.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie bydgoskiego śródmieścia. Policjanci z oddziału prewencji w Bydgoszczy:  post. Ariel Neumann, post. Sebastian Stawicki, post. Maciej Szkaradek, st. post. Waldemar Kurek, st. asp. Łukasz Lubiewski i sierż. szt. Marek Nogga, niemal  jak co dzień patrolowali ulice. Około 18.30 otrzymali informację od dyżurnego KP Bydgoszcz Środmieście sierż. szt. Piotra Bajlaka o zaginięciu 82-latki. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta jest schorowana i ze względu na podeszły wiek ma problemy z pamięcią. Ma też trudności z poruszaniem się.

Poszukujący zaginionej funkcjonariusze bacznie przyglądali się mijanym przechodniom. W pewnym momencie u zbiegu ulic Gdańska – Leśna zauważyli kobietę, odpowiadającą wyglądem przekazanym przez zgłaszającą. Podczas krótkiej rozmowy starsza Pani przyznała, że wyszła z domu i nie potrafi do niego wrócić. Kobieta była bardzo zdenerwowana i zmęczona. O odnalezieniu 82-latki policjanci natychmiast poinformowali dyżurnego, po czym zabrali starszą Panią do radiowozu i odwieźli do domu. Tam czekała na nią wnuczka, która jak sama stwierdziła „po kilku godzinach poszukiwań na własną rękę dała „za wygraną”, dlatego poprosiła o pomoc”.

Dwa dni później kobieta przesłała serdeczne podziękowania dla wszystkich pięciu policjantów za profesjonalne działanie i opiekę, jaką funkcjonariusze otoczyli jej babcię.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Powrót na górę strony