Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 30.06.2016

Śląscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zajmowała się ona nielegalnym obrotem towarami ropopochodnymi oraz wyłudzaniem VAT-u. Na działalności tej grupy Skarb Państwa stracił ponad 12 milionów złotych. Pięciu członkom grupy grozi nawet 8 lat więzienia.

Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pięciu mieszkańców województwa śląskiego podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Byli to mężczyźni w wieku od 35 do 71 lat. Działali głównie na terenie Śląska. Ich przestępczy proceder skupiał się na przestępstwach związanych z obrotem towarami ropopochodnymi. Poświadczali nieprawdę i wystawiali nierzetelne faktury VAT. Wielokrotnie przelewali pieniądze na różne konta, aby ukryć ich nielegalne pochodzenie. Straty Skarbu Państwa z tytułu tej działalności wynoszą ponad 12 milionów złotych.

Policjanci zabezpieczyli mienie zatrzymanych członków grupy na łączną kwotę blisko 600 tysięcy złotych, w tym gotówkę, samochody oraz nieruchomości. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Zatrzymani mogą spędzić w więzieniu 8 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zatrzymany w kajdankach
  • policjant liczy zabezpieczone pieniądze
  • Policjant prowadzi zatrzymanego

Opis filmu: Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.96 MB)

Powrót na górę strony