Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymusili towar o wartości ponad 45 tys. złotych - są aresztowani

Data publikacji 01.07.2016

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z antyterrorystami zatrzymali mężczyzn podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Podejrzani trafili do aresztu na najbliższe 3 miesiące.

Praca policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy trwała od ubiegłego tygodnia. Wówczas otrzymali zgłoszenie, że do jednego ze sklepów odzieżowych w Inowrocławiu trzykrotnie przychodzili napastnicy i wybierając sobie towar o łącznej wartości ponad 45 tys. złotych zabierali go nie płacąc, jednocześnie grożąc zarówno właścicielowi, jak i sprzedawcy.

Wszystko zaczęło się na początku maja tego roku, gdy do sklepu odzieżowego przyszedł mężczyzna. Odłożył towar, powiedział, że idzie po gotówkę, a gdy wrócił zabrał odzież o wartości 2,5 tys. złotych i kazał przekazać właścicielowi, że to „zapłata”, a ten  miał wiedzieć za co. To nie był koniec.

Kolejny raz pod koniec maja do sklepu przyszło dwóch mężczyzn i zabierając towar o wartości 15 tys. złotych powiedzieli, że właściciel będzie wiedział za co. Ostatni raz napastnicy przyszli na początku czerwca. Tym razem było ich pięciu. Grożąc sprzedawcy zabrali odzież wartości 30 tys. złotych i zażądali zapłaty 30 tys. złotych przez właściciela sklepu. Za co? Dokładnie nie ustalono.

W ubiegłym tygodniu pokrzywdzony zdecydował się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Od tego momentu policjanci gromadzili dowody oraz informacje pozwalające na ustalenie napastników. Ich zatrzymanie zaplanowano bardzo dokładnie z udziałem antyterrorystów oraz policjantów z Inowrocławia.

Czterej mieszkańcy powiatu inowrocławskiego trafili do policyjnych aresztów. Zostali zatrzymani w Inowrocławiu, a jeden z nich w województwie pomorskim. 

Zatrzymani w środę i czwartek doprowadzani byli do sądu z wnioskiem prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

(KWP Bydgoszcz / mm)

  • policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych
  • policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych
  • policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych

Film Wymusili towar o wartości ponad 45 tys złotych

Opis filmu: Wymusili towar o wartości ponad 45 tys złotych

Pobierz plik Wymusili towar o wartości ponad 45 tys złotych (format mp4 - rozmiar 27.01 MB)

Powrót na górę strony