Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Data publikacji 04.07.2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu, w której znaleźli i zabezpieczyli łącznie 1.380.000 sztuk papierosów o wartości 1.149.000 złotych, trzy maszyny służące do paczkowania i foliowania oraz kilkaset tysięcy opakowań.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że na terenie Wesołej może działać wytwórnia tytoniu. Policjanci, którzy weszli do pomieszczeń dwóch posesji, zastali działające trzy maszyny służące do paczkowania i foliowania paczek z papierosami.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 1.380.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ponadto zabezpieczyli również kilkaset tysięcy złożonych już opakowań, przygotowanych do wykorzystania. Straty na szkodę Skarbu Państwa z niezapłaconej akcyzy i podatku VAT w tej sprawie wyceniono na 1.149.000 złotych. 

W momencie wejścia policjantów na posesję, przy maszynach pracowało 12 mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy zostali natychmiast zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci z południowopraskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej ustalają pod nadzorem prokuratorskim okoliczności sprawy.

(KSP / mm)

  • Policjant w nielegalnej wytwórni papierosów
  • Policjant ogląda zabezpieczony towar
  • maszyny do produkcji papierosów
  • nielegalna linia produkująca papierosy
  • magazyn nielegalnych papierosów
  • magazyn nielegalnych papierosów - kartony

Film Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Opis filmu: Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów (format flv - rozmiar 4.19 MB)

Powrót na górę strony