Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walczą z „mową nienawiści” w Internecie

Data publikacji 04.07.2016

Policjanci do Walki z Cyberprzestepczością KWP w Łodzi ustalili dane osób, które przez portal społecznościowy publicznie nawoływały do pobicia, a nawet do zbrodni zabójstwa. Cała trójka usłyszała już zarzuty.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi stale monitorują Internet. Jednym z ich ważniejszych zadań w tym obszarze jest ujawnianie przypadków „mowy nienawiści”, która pojawia się w sieci coraz częściej.

17 maja 2016 roku odnaleźli na jednym z portali społecznościowych wpisy nawołujące do pobicia konkretnych osób, a nawet zabicia ich i członków ich rodziny. Policjanci ustalili, że autorami tych wpisów jest 20-letnia mieszkanka województwa pomorskiego, 23-letni mieszkaniec województwa opolskiego oraz 31-letni mieszkaniec Mazowsza.

Pierwszy zarzuty usłyszał młodszy z mężczyzn. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz  jeden nabój do broni palnej. Usłyszał on zarzut publicznego nawoływania do przestępstwa zbrodni za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Druga w ręce policjantów wpadła 20-latka, która podjudzała do pobicia. Za ten czyn może trafić za kraty nawet na 2 lata. 28 czerwca 2016 roku zarzut zagrożony karą do 3 lat usłyszał 31-latek. Cała trójka przyznała się do popełnienia tych czynów.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony