Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymał włamywacza po służbie

Data publikacji 04.07.2016

Policjant Wydziału Kryminalnego sochaczewskiej komendy po skończonej służbie zatrzymał włamywacza. 40-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant Wydziału Kryminalnego z sochaczewskiej komendy, gdy wrócił po służbie nocnej do domu, dowiedział się od znajomego, że do jednej z posesji, na ulicy gdzie mieszka, najprawdopodobniej ktoś się włamał i okrada dom. Policjant bez wahania pobiegł we wskazanym kierunku. Informacja okazała się prawdziwa. Funkcjonariusz zatrzymał 40-letniego mieszkańca gminy Teresin, gdy ten wychodził już z łupem. Policjant natychmiast poinformował o zdarzeniu dyżurnego jednostki, który wysłał na miejsce patrol.

Sprawcę przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymany mężczyzna, już wcześniej włamywał się do domów. Teraz włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie do którego doszło i nienaganna postawa policjanta pokazuje, że tak naprawdę na służbie jest się całą dobę. Naszemu koledze gratulujemy właściwej postawy.

( KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony