Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zagłodzenie persa już po zarzutach

Data publikacji 05.07.2016

Oświęcimscy policjanci aktem oskarżenia zakończyli kolejną sprawę z Ustawy o Ochronie Zwierząt. Tym razem postępowanie dotyczyło dwojga właścicieli kota, którzy wyprowadzając się z mieszkania pozostawili w nim czworonoga bez jedzenia i wody, skazując go tym na pewną śmierć.

Kilka miesięcy temu oświęcimscy policjanci zostali zaalarmowani przez właściciela jednego z oświęcimskich mieszkań oraz inspektorów Animals, o znalezieniu martwego kota rasy Pers w jednym z mieszkań Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Lekarz weterynarii potwierdził, że przyczyną zgonu kota był brak dostępu do pokarmu i wody.

Policjanci niezwłocznie zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tego karygodnego czynu i  ustalili, że mieszkanie wynajmowała  26-letnia mieszkanka jednej z podkrakowskich miejscowości oraz jej 29-letni partner.

Para kilka tygodni wcześniej wyprowadziła się z mieszkania pozostawiając w nim swojego kota. W związku z powyższym wszczęto poszukiwania jego właścicieli. Ich odnalezienie utrudniał fakt, iż nie pozostawili adresu pod którym aktualnie zamieszkali, nie utrzymywali również kontaktu ze swoimi rodzinami.

W konsekwencji prowadzonych ustaleń policjanci natrafili na informację, z której wynikało, że para wyprowadziła się do Poznania. W związku z powyższym materiały, a następnie gotowy akt oskarżenia zostały przesłane poznańskiej Policji, której funkcjonariusze podczas przesłuchania podejrzanych potwierdzili okoliczności ustalone przez oświęcimskich policjantów, a także w ich imieniu postawili zarzuty podejrzanym.Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony