Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów zapobiegła nieszczęściu

Data publikacji 05.07.2016

Silny wiatr na jeziorze Wigry wywrócił żaglówkę, którą pływało dwóch mężczyzn. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 40-latek i jego o 5 lat młodszy znajomy bezpiecznie trafili na brzeg.

Wczoraj przed godziną 13.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony o wywróconej żaglówce na jeziorze Wigry. W tym czasie panowały trudne warunki na wodzie. Wiał silny wiatr. Policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na tym akwenie, już po kilku minutach od zgłoszenia byli przy Omedze, która znajdowała się w rejonie miejscowości Rosochaty Róg. Funkcjonariusze zauważyli w wodzie dwie osoby, którym wysoka fala zalewała głowy. Całe szczęście, mieli nałożone kapoki. Mundurowi, przy użyciu sprzętu ratownictwa wodnego, wyciągnęli dwóch mężczyzn na pokład łodzi służbowej.

Turyści byli zmęczeni i wystraszeni. Z ich relacji wynikało, że pierwszy raz pływali po jeziorze Wigry i nie wiedzieli, że panują na nim tak zmienne warunki atmosferyczne. Nagły podmuch wiatru doprowadził do wywrócenia ich żaglówki. Policjanci bezpiecznie przetransportowali 40-latka i jego o 5 lat młodszego znajomego na brzeg i wspólnie z ratownikami WOPR odholowali wywróconą Omegę.

Na szczęcie, tym razem, nikomu nic się nie stało.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony