Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Docenieni przez Komendanta Głównego Policji za wzorową służbę

Data publikacji 05.07.2016

„…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” to fraza, którą znają wszyscy policjanci powtarzając ją na uroczystych ślubowaniach jeszcze przed podstawowym szkoleniem policjantów, jednak zdarza się, że bardzo szybko po jego zakończeniu jest ona wdrażana w życie. To wszystko dla społeczeństwa, któremu Policja ma służyć. Tym razem służba siedmiu lubuskich policjantów doceniona została przez Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz szefa lubuskich stróżów prawa, mł. insp. Jarosława Janiaka.

Wkład włożony w codzienną służbę oceniany jest na wielu płaszczyznach. Pierwszym, niekwestionowanym recenzentem jest z pewnością społeczeństwo. Dla niego policjanci wykonują swe zadania starając się wywiązywać z nich sumiennie, profesjonalnie i skutecznie. Ważne jednak, aby także wewnątrz policyjnych struktur służba mundurowych była doceniana. Pamięta o tym Komendant Główny Policji, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, który za wzorowe wykonywanie zadań służbowych nagrodził trzech lubuskich policjantów. Kolejnych czterech zostało docenionych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosława Janiaka. Wszystko to za realizację zadań służbowych, które szeroko i z uznaniem relacjonowane były przez ogólnopolskie środki masowego przekazu. Niżej przedstawiamy krótką charakterystykę policjantów i zdarzeń które ich dotyczą:

podkom. Tomasz Chichłowski Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

mł. asp. Hryniewicz Tomasz, kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W maju 2016 roku policjanci uczestniczyli w zatrzymaniu osoby podejrzanej o zabójstwo 18-letniej kobiety. Intensywnie prowadzone działania funkcjonariuszy oraz ich szczególne zaangażowanie pozwoliły na przedstawienie 27-latkowi zarzutu zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do pozbawienia życia młodej kobiety. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych przy realizacji tej sprawy Komendant Główny Policji przyznał policjantom nagrodę.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16707,Podejrzany-o-zabojstwo-w-rekach-policjantow.html

 

asp. szt. Adam Pawlak Specjalista Zespołu Minersko - Pirotechnicznego Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp.

W maju 2016 roku dowodził policyjną grupą szturmową, która skutecznie zatrzymała 22-latka, podejrzewanego o podłożenie  materiałów wybuchowych w jednym z wrocławskich autobusów. Do jego zatrzymania doszło na terenie województwa lubuskiego. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością Policji. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych Komendant Główny Policji przyznał asp. szt. Adamowi Pawlakowi nagrodę motywacyjną.

 

mł. asp. Krystian Strzępek, Asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

sierż. sztab. Michał Hofanowski, Asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

18 czerwca tego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wykazali się profesjonalizmem i szczególnym zaangażowaniem w wykonywaniu obowiązków służbowych,  co pozwoliło ocalić życie dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Za uratowanie życia dwóch chłopców policjanci zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

https://policja.pl/pol/aktualnosci/128501,Policjanci-docenieni-przez-wojewode.html

 

st. sierż. Aleksander Gajdka, Referent Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

sierż. Artur Stuhl, Referent Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie podczas wykonywania zadań służbowych wykazali się ogromnym profesjonalizmem. W czerwcu tego roku zostali skierowani na interwencję do jednej z podświebodzińskich miejscowości. Według otrzymanego zgłoszenia w pomieszczeniu gospodarczym powiesił się mężczyzna. Po przybyciu na  miejsce zdarzenia dzięki błyskawicznej i profesjonalnie przeprowadzonej reanimacji uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Za taką postawę, profesjonalizm i szczególne zaangażowanie Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. docenił świebodzińskich policjantów.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16960,Skuteczna-resuscytacja-policjanci-uratowali-zycie-kolejnego-czlowieka.html

Opisane wyżej, momentami mroczne, scenariusze codziennie pisane są przez życie. Dzięki profesjonalizmowi policjantów możliwe jest, że chociaż częściowo ulegają one zmianie, pozwalając na to, że ludzie wciąż mogą się nim cieszyć. To najwyższa wartość.

(KWP Gorzów wlkp. / mm)

  • Wyróżnieni policjanci
  • komendant wręcza listy gratulacyjne policjantom
  • komendant wręcza listy gratulacyjne policjantom
  • fragment listu gratulacyjnego - nagłówek
  • uczestnicy uroczystości
  • komendant wręcza listy gratulacyjne policjantom
Powrót na górę strony