Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyty bankowe

Data publikacji 06.07.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z przestępczością gospodarczą KWP w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn usiłujących wyłudzić z banku kredyt na kilkaset tysięcy złotych.

Sprawcy od tygodni przygotowali przestępczy plan działania, planowali bowiem wyłudzić jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chcąc przechytrzyć system bankowy oraz Policję, sporządzili fałszywą dokumentację o zatrudnieniu jednego z nich. Na początku tego tygodnia postanowili przystąpić do działania. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że każdy ich ruch śledzi policja. Czujność pracowników banku uniemożliwiła oszustom wyłudzenie tak dużej ilości pieniędzy. Zaraz po nieudanej próbie zostali zatrzymani przez policjantów. Mężczyźni nie kryli zaskoczenia, że zostali błyskawicznie namierzeni przez stróżów prawa.

Przy zatrzymanych mężczyznach w wieku 28, 36 i 58 lat policjanci znaleźli dowody osobiste, kserokopie dowodów osób postronnych, telefony komórkowe, puste druki i zaświadczenia o zatrudnieniu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu usiłowania wyłudzenia kredytu, tj. o czyn z art. 286§1 i art. 297§1kk. Co ciekawe wszyscy mężczyźni posiadali notowania kryminalne, a jeden z nich okazał się być również osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policjantów z 5-tki oraz Prokuratury wobec jednego z nich zastosował trzymiesięczny areszt a wobec kolejnego mężczyzny dozór policyjny. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci będą nadal sprawdzać, czy podejrzani w przeszłości nie usiłowali dokonać podobnych przestępstw w innych placówkach bankowych.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony