Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powstają policyjne spoty w ramach festiwalu "Kameralne Lato 2016"

Data publikacji 06.07.2016

Centrum Radomia było wczoraj planem scen niczym z filmów sensacyjnych. Nagrywano materiał specjalny z udziałem policjantów z „drogówki”. Pełną realizmu scenę wypadku drogowego młodzi filmowcy nagrywali w ramach 9. Edycji Spotkań Filmowych "Kameralne Lato 2016".

Scenariusz etiudy zakładał nagranie potrącenia chłopca, który nie zważając na otoczenie, w słuchawkach na uszach, przechodzi przez jezdnię, gdzie wpada pod samochód. W scenie, oprócz młodych aktorów, wzięli udział policjanci z radomskiej „drogówki”, mundurowi z SPPP w Radomiu, a także radomscy strażacy. Miejsce kręcenia filmu zabezpieczała Straż Miejska.

Premiera spotu, który ma propagować bezpieczeństwo w ruchu drogowym odbędzie się już w najbliższą sobotę w czasie finału „Kameralnego Lata”.

Także wczoraj powstały pierwsze ujęcia do drugiego ze spotów tworzonych dla KWP zs. w Radomiu, czyli materiał mówiący o tym, jak nie stać się ofiarą cyberprzemocy. Przed twórcami jeszcze kolejne sceny, w tym jedna z najważniejszych, z ambasadorką festiwalu, Anną Muchą, która wcieli się w rolę policjantki.

Jedyny taki w Polsce festiwal filmowy, którego współorganizatorem po raz czwarty jest jednostka Policji - Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, trwa nadal. 7 i 8 lipca organizatorzy zapraszają na „Kameralne Lato” dzieciom. Po każdej z projekcji dziecięcych z widownią spotkają się funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wprowadzają dzieci w zagadnienia dotyczące bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w wakacje oraz opowiedzą o pracy policji.

Od czwartku rozpoczną się także projekcje związane z konkursem głównym festiwalu. Prezentowane będą filmy biorące w nim udział, w tematyce bliskiej sprawom społecznym. Przewodniczącym jury jest scenarzysta Cezary Harasimowicz.

KWP zs. w Radomiu / ig

Powrót na górę strony