Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do mieszkania ojczyma

Data publikacji 31.12.2007

Piscy policjanci wyjaśniają okoliczności włamania, do którego doszło wczoraj w Białej Piskiej. Pijany Hubert P. nieproszony wszedł do mieszkania ojczyma i na alkoholową imprezę zaprosił trzy nieletnie znajome. Dodatkowo skorzystał z zawartości barku i ukradł trzy butelki wódki. Nie pogardził także telefonem komórkowym, pieniędzmi oraz biżuterią wartości prawie 1300 złotych. Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci z komisariatu z Białej Piskiej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań. Informację funkcjonariuszom przekazał sąsiad, który miał opiekować się lokalem w czasie nieobecności właściciela. Z ustaleń policjantów wynikało, że w chwili zgłoszenia sprawca przebywał jeszcze na miejscu przestępstwa. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Hubert P. był w towarzystwie trzech nieletnich dziewczyn. Wszyscy byli pijani.

Jak się okazało, 17- latek uciekł z ośrodka opiekuńczo - wychowawczego. Nie mógł wejść do domu rodziców i postanowił się włamać. Przy Hubercie P. policjanci zabezpieczyli skradzione pieniądze oraz telefon komórkowy. Mający prawie promil alkohol 17- latek trafił do policyjnego aresztu. Chłopak był już wcześniej karany za włamania. Grozi mu teraz kara do 10 lata pozbawienia wolności. Jego nieletnimi koleżanki zajmie się sąd rodzinny.

Powrót na górę strony