Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi

Strzyżowscy policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskich, znajdujące się w kilku miejscach w Pstrągówce. Uprawą roślin zajmował się 36-latek, w którego domu policjanci ujawnili również susz konopi. Za popełnione przestępstwa, związane z naruszeniem przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Policjanci ustalili też inne osoby, które mają związek z tą sprawą. Konopie oraz narkotyki zabezpieczyli także mundurowi z Żyrardowa - na działce znaleźli ponad 100 krzewów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie ustalili, że w kompleksie leśnym na terenie Pstrągówki rosną krzewy konopi. W wyniku dalszych czynności ustalili też osobę, która zajmowała się uprawą roślin. Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 149 krzewów konopi indyjskich, które rosły w sześciu miejscach na terenie Pstrągówki. Zabezpieczyli też przyrządy do niedozwolonego wytwarzania i przetwarzania środków odurzających. Ponadto, podczas przeszukania w domu 36-letniego mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli 4,79 gramów suszu konopi indyjskich.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania, udzielania środków odurzających, a także uprawę konopi wbrew przepisom ustawy. Policjanci ustalili też inne osoby, które mają związek z tą sprawą.

Za popełnione przestępstwa, związane z naruszeniem przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

----

Żyrardowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który na swojej działce posiadał uprawę konopi indyjskich. Policjanci odnaleźli ponad 100 krzewów oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych roślin, po wysuszeniu, można byłoby uzyskać ponad 2 kg suszu.

Kompletnie zaskoczonego mieszkańca Sokul policjanci zatrzymali w pracy, zaraz po tym, jak na należącej do niego działce, w ogródku warzywnym wykryli uprawę 100 krzaków konopi indyjskich. W czasie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny mundurowi znaleźli także prawie 45 gramów marihuany oraz 14 gramów amfetaminy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają, gdzie miały trafić narkotyki. Szacunkowa czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, to kwota ok. 100 tys. zł.

(KWP w Rzeszowie / KWP w Radomiu / ms)

  • KWP Rzeszów
  • KWP Rzeszów
  • KWP Rzeszów
  • KWP Rzeszów
  • KWP Radom
Powrót na górę strony