Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej telefonu

Data publikacji 31.12.2007

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 36- letniego Piotra Ł. podejrzewanego o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. To, czy dopuścił się tego czynu, okaże się dopiero po uzyskaniu wyników badania krwi. Wiadomo natomiast, że zanim wsiadł za kierownicę auta, ukradł telefon komórkowy wartości 1000 złotych.

Kilka minut po 3.00. w nocy policjanci z patrolówki otrzymali polecenie, by pojechać na skrzyżowanie ulic Fieldorfa i Bora-Komorowskiego. Właśnie stąd przed chwilą miał odjechać samochód kierowany prawdopodobnie przez nietrzeźwego mężczyznę.

Mundurowi szybko zlokalizowali opisywane auto. Kierowca właśnie zaparkował je pod jednym z bloków na terenie Gocławia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Mężczyzna twierdził, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów, nie posiada też rzekomo prawa jazdy, a badaniu alkomatem nie zamierza się poddać. Kierowca został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia badania krwi. Tam też okazało się, że zatrzymany w kieszeni spodni miał prawo jazdy.

W czasie, kiedy patrolowcy wykonywali czynności z Piotrem Ł. inna załoga została powiadomiona przez mieszkańców jednego z mieszkań bloku, pod którym parkował zatrzymany kierowca, że współlokator ukradł telefon komórkowy. Aparat został wyjęty z kieszeni kurtki jednego z gości, odbywającej się tam imprezy. Wzywający policję podali personalia sprawcy kradzieży. Okazał się nim Piotr Ł. Funkcjonariusze jeszcze w szpitalu w jego kieszeni znaleźli skradziony telefon. Dziś wróci on do pokrzywdzonego, który jego wartość oszacował na kwotę 1000 złotych.

Piotr Ł usłyszy dziś zarzut kradzieży. Dodatkowo przyjdzie mu odpowiedzieć za popełnienie wykroczeń: odmowy podania danych personalnych i okazania dokumentu tożsamości. W momencie, kiedy zostanie zbadana pobrana wczoraj krew, okaże się też, czy Piotr Ł. zostanie ukarany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Powrót na górę strony