Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posterunkowy Szymon Kulka w składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie

Data publikacji 06.07.2016

Wśród 73 polskich lekkoatletów powołanych do Kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce znalazł się również policjant - post. Szymon Kulka. Pełniący służbę w KPP Gorlice funkcjonariusz będzie w Amsterdamie rywalizował w półmaratonie z najlepszymi biegaczami Europy, na czele z dwukrotnym Mistrzem olimpijskim z Londynu, czy pięciokrotnym Mistrzem Świata brytyjczykiem Mo Frahem.

Powołanie to, przy tak wysokim i zaciętym poziomie rywalizacji na szczeblu krajowym jest niesamowitym osiągnięciem. Występ u boku naszych Mistrzów Olimpijskich czy Świata m.in. Anity Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy Tomasza Majewskiego jest bardzo dużym wyróżnieniem zarówno dla naszego kolegi jak i dla polskiej Policji.

Nasz kolega, który ma dopiero 23 lata, jest już jednym z najlepszych polskich biegaczy średnio i długodystansowych. Warto przypomnieć że post. Szymon Kulka jest Mistrzem Europy juniorów z Budapesztu (2012 r.) i brązowym medalistą z Tallinna (2011 r.) w biegach przełajowych oraz wielokrotnym Mistrzem Polski na różnych dystansach.

Życzymy Szymonowi powodzenia na Mistrzostwach Europy trzymając mocno kciuki!

(tk/ mw/ Zdjęcia pochodzą z archiwum zawodnika)

  • post. Szymon Kulka
  • post. Szymon Kulka
Powrót na górę strony