Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa konopi zlikwidowana

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Należącą do 31-latka uprawę funkcjonariusze namierzyli na terenie posesji jego ojca w podlubelskiej miejscowości. Łącznie zabezpieczyli 1,7 kg suszu marihuany oraz 40 krzaków konopi indyjskich.

Na teren jednej z posesji w gm. Wólka policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie weszli wczoraj rano (06.07.br). Mundurowi mieli informacje, że w jednym z budynków gospodarczych może się znajdować nielegalna uprawa marihuany.

Kiedy pojechali pod jeden z adresów, w mieszczącym się z tyłu posesji budynku gospodarczym zastali 57-letniego gospodarza. Wewnątrz znajdowała się profesjonalna uprawa konopi indyjskich. Budynek był przystosowany do tego typu uprawy, wyposażony w specjalne lampy i wentylatory. Na sznurkach suszyły się ścięte krzaki nielegalnej rośliny a w ziemi rosło kilkadziesiąt dorodnych okazów.

57-latek właśnie zdejmował wysuszone rośliny. Nie zdążył dokończyć swojego zadania, przeszkodzili mu w tym policjanci. Równie zaskoczony był w wkrótce jego 31-letni syn, który chwilę później prosto z Lublina przyjechał na swoją plantację.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę. Łącznie liczyła ona ponad 40 dorodnych krzaków i ponad 1,7 kg suszu marihuany. Z kolei w trakcie przeszukania domu 31-latka w Lublinie, mundurowi ujawnili namiot z pustymi doniczkami po nielegalnych roślinach.

31-latek notowany był wcześniej w policyjnych kartotekach. Wkrótce odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin / ig

 

Opis filmu: Nielegalna uprawa konopi zlikwidowana

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.65 MB)

Powrót na górę strony