Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania do bankomatu zatrzymani przez małopolskich policjantów

Data publikacji 08.07.2016

Sprawcy włamania do bankomatu sprzed roku zostali rozliczeni przez małopolskich śledczych. Dzięki skrupulatnej analizie zebranych materiałów oraz dokładnym zbadaniu pozostawionych na miejscu śladów, udało się zatrzymać dwóch włamywaczy.

Do przestępstwa doszło kilkanaście miesięcy temu, w nocy z 24 na 25 października 2015 r. Dwóch zamaskowanych przestępców wyłamało zabezpieczenia bankomatu i obrabowało maszynę z kilkuset tysięcy złotych. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Śledczy z krakowskiej komendy wojewódzkiej, dzięki skrupulatnej analizie zebranych materiałów dowodowych na miejscu zdarzenia oraz dokładnej ich analizie, ustalili detale, które pozwoliły na potwierdzenie tożsamości sprawców. Wzorowa praca operacyjna zaowocowała ustaleniem dokładnego miejsca pobytu przestępców.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 45 lat. Byli to mieszkańcy Włocławka oraz Tarnowskich Gór. Podczas przeszukania ich mieszkań, policjanci ujawnili oraz zabezpieczyli przedmioty tj. telefony komórkowe, komputery, łamaki, dokumenty którymi posługiwali się przestępcy podczas włamania. Policyjnym specom od techniki kryminalistycznej, na podstawie oględzin zabezpieczonych przedmiotów, udało się dopasować kolejne dowody przemawiające za tym, iż to właśnie zatrzymani mężczyźni są sprawcami tego przestępstwa.

Zatrzymanym za popełnione czyny grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony