Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierownik banku przejmował środki zmarłych klientów

Data publikacji 08.07.2016

Sochaczewscy policjanci zatrzymali nieuczciwego kierownika banku, który przywłaszczył sobie pieniądze z lokat, należących do osób, które zmarły lub długo nie wykonywały żadnych operacji na koncie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z  Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sochaczewskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy klientów banku i fałszowanie dokumentacji. Mężczyźnie zarzuca się, że popełnił przestępstwa w czasie, gdy pełnił funkcję kierownika placówki. Kryminalni ustalili, że likwidował lokaty osób, które zmarły lub na ich kontach nie wykonano od dłuższego czasu żadnych operacji. Widząc, że osoby te miały założone lokaty oszczędnościowe, a przez dłuższy czas nikt ze spadkobierców nie zgłaszał się po wypłatę środków, drukował dokumentację dotyczącą likwidacji lokaty i podrabiał podpis właściciela rachunku.

Policjanci ustalili, że mężczyzna od 2014 roku zamknął bezprawnie 3 lokaty oszczędnościowe i przywłaszczył sobie w ten sposób ponad 18 tysięcy złotych. Dzięki współpracy jego zwierzchników z policją, w tym roku stracił już pracę. Po ustaleniach z Prokuraturą Rejonową w Sochaczewie, która nadzorowała czynności wykonywane przez policjantów, 39-latek został zatrzymany na terenie Sochaczewa. Był całkowicie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy i tym, że jego przestępczy proceder wyszedł na jaw. Po doprowadzeniu do komendy, zostały mu przedstawione trzy zarzuty przywłaszczenia mienia i trzy zarzuty fałszowania dokumentów. Na poczet roszczeń osób pokrzywdzonych tymczasowo zajęto mienie ruchome w kwocie 17 000 złotych.

Śledztwo trwa, funkcjonariusze będą jeszcze sprawdzać, czy podobnych sytuacji było więcej.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy mają w rodzinie osoby w podeszłym wieku bądź są spadkobiercami osób, które mogły posiadać lokatę oszczędnościową, by ustaliły, czy rachunek został zamknięty przez właściciela lub osobę uprawnioną. Prosimy o zgłaszanie podejrzeń do banku, a w przypadku potwierdzenia likwidacji lokaty i przywłaszczenia pieniędzy, prosimy o niezwłoczne poinformowanie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, ul. Warszawska 23, tel. 46 863 72 22 lub pod numerem 997.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony