Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 8 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem

Data publikacji 08.07.2016

Skradzione blisko 800 litrów paliwa, 60 akumulatorów i elektronarzędzia na ponad 20 000 złotych. Kryminalni z Niemodlina o te i inne kradzieże podejrzewają 39-letniego mieszkańca powiatu. Usłyszał on łącznie 8 zarzutów, do których się przyznał. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia

Od marca, policjanci z Niemodlina otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, sprawca za swój cel wybierał baki samochodów ciężarowych oraz ciągników rolniczych. Do kradzieży dochodziło na terenie całego powiatu opolskiego.

Dzięki pracy kryminalnych z Niemodlina, 4 lipca mężczyzna podejrzewany o te przestępstwa został zatrzymany. To 39-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna oprócz blisko 800 litrów paliwa, ukradł z jednego ze sklepów 60 akumulatorów samochodowych. Zdaniem śledczych podejrzany włamywał się również do garaży, skąd kradł elektronarzędzia.

Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 20 000 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 8 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

W związku z tym, że 39-latek wcześniej był karany za podobne przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 15 lat więzienia.

(KWP Opole / mm)

Powrót na górę strony