Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1075 zarzutów dla lekarza stomatologa z Raciborza

Data publikacji 08.07.2016

Raciborscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz prokuratura zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 1075 zarzutów 43-letniemu lekarzowi stomatologowi z Raciborza. Ustalono, że mężczyzna w 2012 roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poświadczał nieprawdę w dokumentach rozliczeniowych swoich pacjentów z Narodowym Funduszem Zdrowia. W wyniku przestępczego procederu nieuczciwy stomatolog wyłudził z funduszu ponad 70 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w  2015 roku zdobyli informacje o nieuczciwym lekarzu stomatologu z Raciborza, który oszukiwał Narodowy Fundusz Zdrowia. Mężczyzna w 2012 roku przekazał do Narodowego Funduszu Zdrowia dokumentację rozliczeniową  ponad 500 pacjentów, w której poświadczył nieprawdę  i uzyskał w ten sposób z państwowej kasy kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Policjanci i nadzorujący śledztwo prokurator pracowali nad sprawą kilka miesięcy.

W tym czasie przesłuchano kilkaset  osób. Ustalono, że lekarz stomatolog przyjmował pacjentów w swoim prywatnym gabinecie. Za każdą wizytę i wykonane usługi medyczne pobierał od swoich pacjentów gotówkę. Mając podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia dodatkowo wykazywał ich w dokumentacji, którą następnie przesyłał do funduszu. W ten sposób, w ramach refundacji na jego konto trafiło ponad 70 tysięcy złotych za usługi medyczne.

Na podstawie zebranych przez policjantów i prokuraturę dowodów, 43-letniemu stomatologowi przedstawiono 1075 zarzutów dotyczących poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za poperłnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

 

Powrót na górę strony