Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sześciolatek odnaleziony przez policjantów

Data publikacji 08.07.2016

Policjanci po godzinie od zgłoszenia odnaleźli 6-letniego chłopca, który oddalił się z placu zabaw. Cały i zdrowy, mały Jakub został przekazany rodzicom. Pamiętajmy! Prawo nakłada na nas szczególny obowiązek opieki nad dziećmi. Tak małe dzieci nie powinny przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osób dorosłych.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku zostali powiadomieni o zaginięciu 6-letniego chłopca. Matka dziecka zgłosiła, że chłopiec wyszedł z domu około południa na plac zabaw, znajdujący się w pobliżu miejsca zamieszkania. Zaniepokojona kilkugodzinna nieobecnością dziecka kobieta, po godzinie siedemnastej, gdy sprawdziła miejsca gdzie mógł przebywać, postanowiła powiadomić policję.

Natychmiast zostały uruchomione procedury poszukiwań zaginionego. Na poszukiwanie dziecka wyruszyły wszystkie patrole i policjanci operacyjni. Funkcjonariusze sprawdzili ponownie wszystkie miejsca w okolicy, gdzie mógł przebywać mały Jakub. Akcja trwała ponad godzinę. Na szczęście dzielnicowi z komisariatu zauważyli małego chłopca odpowiadającego rysopisowi na stadionie MOSiR. Malec siedział na ławce stadionu, jak oświadczył policjantom, zagubił się, nie wiedział jak wrócić do domu i czekał na rodziców. Został odwieziony do domu i przekazany rodzicom.

Pamiętajmy! Prawo nakłada na nas szczególny obowiązek opieki nad dziećmi. Tak małe dzieci nie powinny przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osób dorosłych. W przypadku stwierdzenia niewłaściwej opieki, a co się z tym wiąże - narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo, może grozić kara grzywny lub nagany.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony