Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja pułtuskich policjantów – uratowali tonącego w Narwii

Data publikacji 08.07.2016

Policjanci z Pułtuska sierż. szt. Rafał Morawski i sierż. Łukasz Grudziński wykazali się szybkim i zdecydowanym działaniem, które pozwoliło na uratowanie tonącego w Narwii mężczyzny. Dzięki błyskawicznie udzielonej pierwszej pomocy mężczyzna przeżył.

Wczoraj (07.07.2016 r.) tuż przed 20:00 dyżurny odebrał sygnał o tonących w Narwii dwóch osobach. Chodziło o okolice miejscowości Ponikiew. Doskonale znający teren policjanci bardzo szybko odnaleźli to miejsce. Zobaczyli, że w wodzie znajduje się ponton z młodym mężczyzną wzywającym pomocy, który trzyma nieprzytomną, zanurzoną osobę. Sam był w tarapatach z powodu znoszącego go nurtu rzeki.

Sierż. Łukasz Grudziński bez wahania wskoczył do wody żeby chwycić ponton, następnie sierż. szt. Rafał Morawski podał mu rękę żeby wspólnie wyciągnąć na brzeg obu mężczyzn. Na brzegu okazało się, że 52-latek nie daje oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po kilku minutach na miejsce przyjechali strażacy z JRG PSP w Pułtusku i wspólnie z policjantami kontynuowali reanimację. Mężczyzna odzyskał tętno i oddech, ale w stanie nieprzytomności został zabrany przez karetkę do szpitala w Pułtusku.

Wstępne ustalenia wskazują, że grupa mężczyzn kąpała się w Narwii w miejscu znanym jako „Biała Góra”. W pewnym momencie postanowili przepłynąć na drugi brzeg rzeki. Wówczas 52-latek zaczął tonąć.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę! Kąpiele w naturalnych zbiornikach wodnych, a w szczególności w rzekach zawsze mogą stanowić zagrożenie.

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony