Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sylwester w Warszawie - bezpiecznie i spokojnie

Data publikacji 01.01.2008

Bezpieczeństwa witających Nowy Rok warszawiaków i gości stolicy chroniło ponad tysiąc funkcjonariuszy. Policyjne patrole obecne były zarówno tam, gdzie odbywały się imprezy plenerowe, jak i na terenach warszawskich osiedli. Sylwester w stolicy przebiegał bardzo spokojnie, nie odnotowano poważniejszych incydentów. W ciągu wczorajszej doby zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców, a od północy 1 stycznia do godziny 7:00 rano - pięciu.

W Warszawie najwięcej, bo aż około 20 tysięcy osób, bawiło się w centrum miasta, na plenerowej imprezie zorganizowanej przed Pałacem Kultury i Nauki. Wielu mieszkańców postanowiło również przywitać Nowy Rok na sylwestrowych zabawach, zorganizowanych przez dzielnice Białołęka i Bemowo. Policyjne patrole, zarówno umundurowane, jak i „po cywilnemu” były obecne zarówno tam, gdzie odbywały się imprezy plenerowe, jak i na terenie warszawskich osiedli, a także na stacjach metra i dworcach. Bezpieczeństwa na terenie miasta chroniło łącznie ponad 1000 policjantów. Zwracali oni szczególną uwagę między innymi na kieszonkowców, którzy mogli wykorzystywać roztargnienie i nieuwagę osób wybierających się na i wracających z sylwestrowych imprez. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali, czy kierowcy podróżujący w tę szczególną noc nie siadają za kierownicą po alkoholu. Zwracano również uwagę na osoby, które wracając z hucznych imprez do domów zakłócały porządek.

W ostatni dzień 2007 roku warszawscy policjanci interweniowali 1776 razy. Efekt policyjnych działań to zatrzymanie 47 sprawców na gorącym uczynku i 15 osób poszukiwanych. Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców. W stolicy przez całą wczorajszą dobę odnotowano 9 wypadków.

Pierwszy dzień nowego roku rozpoczął się spokojnie i bezpiecznie. Od północy do godziny 7:00 rano na terenie Warszawy nie odnotowano poważniejszych incydentów. W trakcie zabezpieczenia sylwestrowej zabawy w centrum miasta policjanci zatrzymali 8 osób, w tym dwie za posiadanie środków odurzających, 1 za uszkodzenie mienia, 1 za naruszanie porządku publicznego i 4 za znieważenie funkcjonariuszy.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, w trakcie zabezpieczania imprez na terenie Białołęki i Bemowa, zatrzymali trzy osoby. Przy 23-letnim Rafale B. funkcjonariusze znaleźli trzy zawiniątka z heroiną. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Sprawdzenie danych dwóch pozostałych mężczyzn pozwoliło na ustalenie, że są oni poszukiwani, w celu doprowadzenia do aresztu śledczego oraz ustalenia miejsca pobytu.

Warszawska drogówka otrzymała, w tym czasie, zgłoszenia o czterech zdarzeniach drogowych, w jednym przypadku do szpitala przewieziono dwie osoby, jednak badania lekarskie nie wykazały u nich obrażeń zagrażających zdrowiu lub życiu. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

Powrót na górę strony